Két év garancia

Minden komplett automata
vadetetőre és alkatrészeire
2 éves garanciát vállalok!

Felszerelési tanácsok

Amíg fizikailag bírtam a magas létrázást, nagyon sok helyre magam szereltem
fel az automata vadetetõket. Vittem magammal a többtagú létrát, a motorfûrészt…
és mindent, ami a felszereléshez szükséges. Amióta megmûtötték a vállam, már nem
merem vállalni a vadetetõk felszerelését és ezt nagyon sajnálom, mert nem tudok
újabb és újabb vadászbarátságokra szert tenni. Marad a tanácsadói szerep, melyet megpróbáltam pontokba gyûjteni.


A legfontosabb a vadetetõ helyének a kiválasztása.

l Olyan helyet keressünk, melyet a vad feltételezhetõen szívesen keres majd fel, mert korábban is
arra vezettek a csapái és az új szóróhelyen is valamennyire takarásban érezheti magát.
l A vadetetõt úgy kell felszerelni, hogy távolabbról lehetõleg ne legyen feltûnõen látható, olvadjon
bele a környezetébe.
l A legszerencsésebb, ha egy vastag ágú, öreg fára tudjuk felszerelni, ugyanis a vadetetõ
magasságától függ a kukorica szórásának átmérõje. Minél nagyobb a szórás átmérõje, annál nagyobb az esélye, hogy a vad a szórón tartózkodik, ami növeli a vadászat esélyeit.
l A felszerelés elõtt el kell dönteni, hogy az automata vadetetõt kizárólag etetésre, vadászati célra vagy kombináltan kívánjuk használni, ugyanis ezekhez kell majd a beállításokat igazítani.
l Ha csak etetésre használjuk az automata vadetetõt, nem kell a magasleshez/lesekhez alkalmazkodni, ezért nyugodtan rakhatjuk a nagy takarást biztosító sûrûk közelébe/közepébe. A szórások mennyiségét és idõpontját úgy állítsuk be, hogy a vad az etetõhelyet szürkületben keresse fel és ilyenkor mindig találjon a szórón kukoricát. Ezzel tudjuk valamennyire helyhez kötni.
l Ha a vadászati szempontok a döntõek, akkor a szórás teljes átmérõje legyen lehetõleg a leshelytõl, magaslesrõl látható. Itt már érdemes egyszer kisebb mennyiséget világosban kiszóratni az automatikával, majd még a teljes sötétedés elõtt a szórást megismételni.
l Ha kombináljuk az etetést és a vadászatot, a beállításokat is ehhez kell alkalmazni. Ebben az esetben ajánlatos korán, még világosban-szürkületben kétszer, és a késõ éjszaka folyamán még legalább egyszer megszórni a szórót.


Mire figyeljünk a felszerelés során?

l Induláskor el kell dönteni, hogyan fogjuk feltölteni a vadetetõ tartályát, amit ugye megtehetünk létrán állva, a tartályt áttételes kézi csörlõvel leeresztve/visszacsörlõzve vagy az autónkhoz erõsített drótkötél segítségével. Tulajdonképpen ez is összefügg a helyszín kiválasztásával, hiszen ahol nem tudjuk a legkényelmesebb autós megoldást bevetni, ott marad a kézi csörlõzés vagy a létrázás.
l Ha eldõlt a tartály feltöltésének módja, ennek megfelelõen kell a tartókötelet rögzíteni, ami minél magasabbra kerül, annál nehezebben hozzáférhetõ az illetéktelenek számára.
l A felszerelésnél és a késõbbi használat során úgy kell a csigán átvezetett drótkötél hosszát beállítani, hogy ne érjen le a földre, mert akkor megsérülhet az akkumulátort és az automatikát tartalmazó mûanyag doboz.



Felszerelés a gyakorlatban